Šokolādes cepumi rudenīgai dienai

sokolades_cepumi_1

Tie, kas mani labi pazīst zina, ka neesmu saldumu mīlis, taču mans vīrs ir spektra otrā pusē un viņam tie ļoti garšo. Tas ir forši, jo man ik pa laikam patīk kaut ko uzcept un tāda lietaina un vēsa diena kā šī tam ir perfekta. Māja silta un viss smaržo pēc cepumiem, un, ja vēl iededz kādu sveci un ieslēdz mūziku, tad neko vairāk, lai kārtīgi izbaudītu rudeni, nemaz arī nevajag.

Šie cepumi ir mana vīra mīļākie, jo no ārpuses ir kraukšķīgi, bet iekšā ļoti mīksti. Tas arī ir noslēpums, kas tos padara īpašus. Galvenais tos nepārcept!

Sastāvdaļas:

 • 2 glāzes + 2 ēdamkarotes miltu
 • 1 tējkarote cepamā pulvera
 • 2 tējkarotes kukurūzas cietes
 • 1/2 tējkarotes sāls
 • 170g izkausēta un atdzesēta sviesta
 • 1,5 glāzes brūnā cukura
 • 2 lielas olas
 • 2 tējkarotes vaniļas ekstrakta
 • 1,5 glāzes šokolādes gabaliņu

*glāzes tilpums ir 250ml.

Pagatavošana:

 1. Vidēji lielā bļodā sajauc miltus, cepamo pulveri, kukurūzas cieti un sāli. Noliec malā.
 2. Lielā bļodā aptuveni minūti ar mikseri sajauc izkausēto un atdzesēto sviestu un cukuru. Tad pieliek olas un vaniļas ekstraktu un ar mikseri sajauc kopā, kamēr viss vienmērīgi samaisīts.
 3. Lēnām pievieno malā noliktās sausās sastāvdaļas un samaisa tā, lai nav kunkuļu. Jābūt uzmanīgam masu nepārmaisīt. Tad pievieno šokolādes gabaliņos. Tos iemaisa tikai ar dažām rokas kustībām tā, lai mīklu nepārmaisītu.
 4. Mīklu pārklāj ar pārtikas plēvi un uz 30 min. ieliek ledusskapī.
 5. Ņem mīklu laukā no ledusskapja. Krāsni sakarsē līdz 160°C un pārliecinies, ka pannu ar cepumiem liksi krāsns vidū, lai tie vienmērīgi izcepas no visām pusēm.
 6. Rokās izveido mīklas bumbiņu (aptuveni 5cm diametrā) un tad, lai cepumi būtu kraukšķīgāki, bumbiņu pārplēs uz pusēm un saliec kopā tā, lai grumbuļainā puse būtu uz augšu. Var redzēt, kā aptuveni jāizskatās, attēlā pa labi.
 7. Cepumus liek uz pannas, kura izklāta ar cepamo papīru. Starp mīklas bumbiņām jāatstāj daudz vietas, jo tās izplešās. Uz vienas pannas parasti izvietoju 3-4 cepumus.
 8. Cepumus cep aptuveni 12 min un pa vidu pannu apgriež otrādi, lai vienmērīgi izcepas no abām pusēm. Katrai krāsnij šis laiks nedaudz atšķirsies, bet svarīgi, lai cepumi gan malām būtu zeltaini brūni, bet vidū mīksti, tā, ka liekas, ka nav līdz galam izcepušies. Kad cepumi gatavi, tos ņem laukā un liek atdzist. Ja ņemsi cepumus nost no papīra karstus, tie izjuks, jo vidus vēl ir mīksts, tāpēc svarīgi nogaidīt.
 9. Tagad atkārto to pašu ar atlikušo mīklu. Neiesaku cept vairākas pannas ar cepumiem vienlaicīgi.

Ar šokolādi cepumos vari variēt, atkarībā no tā, kas jums pašiem garšo. Esmu šos cepumus taisījusi arī ar balto šokolādi un žāvētām dzērvenēm. Šokolādes gabaliņus var nopirkt Gemosā, bet tik pat labi darbojas arī tava mīļākā šokolāde salauzta gabaliņos. Vēl ieteiktu cepumus glabāt slēgtā traukā, lai tie paliek tik pat mīksti arī nakamajā dienā.

Lai izdodas un lai labi garšo! Un lai izdodas skaisti un silti sagaidīt rudeni 🙂

Tevi varētu interesēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *