septembris*

DSC_8347

Šajā septembrī es pielietoju to, ko iemācījos jūlijā.

  1. Pārstāj gaidīt brīvdienu, labu garastāvokli, perfektu laiku, īsto noskaņu un īstos cilvēkus. Dažkārt labākās atmiņas var radīt darba dienas vakarā, spontāni izdomājot paķert segas, salikt pilnu somu ar traukiem un groziem, kuri aši savākti pa mājām, iebraukt veikalā pēc našķiem un uztaisot ašo pikniku.
  2. Pārstāj radīt scenārijus savā galvā par to, kā visam jāizskatās un jābūt. Mums bija burvīgs vakars ārkārtīgi skaistā vietā, bet tam visam pa vidu vakarā bija arī ļoti auksts un mazais vairākas reizes izdomāja niķoties par kaut ko, kas noved pie manas pacietības pārbaudēm un garām sarunām. Vai tas nozīmē, ka tagad nekur nebrauksim, lai izvairītos no “neērtām” situācijām?! Nē, tas nozīmē, ka priecāsimies un pieņemsim to, kas ir, un mācīsimies pielāgoties, augt, saprast nākamajām reizēm.
  3. Vienkāršība! Šī, manuprāt, ir galvenā lieta un diemžēl arī tā, kura mūsdienu sabiedrībā man iztrūkst visvairāk. Vienkāršība ir tā, kas apbruņo un ļauj situācijas pieņemt tādas, kā tās ir un pat vēl vairāk… baudīt!
  4. Kamēr mēs gaidām “perfekto” laiku lietām, garām paslīd mūsu vasara un paskrien mūsu bērnu bērnība. Es tik bieži domāju par to, ka nezinu, kuras būs tās atmiņas, kuras paliks Noa prātā un sirdī. Man pašai tās dažkārt ir tik nesakarīgas – saruna ar opi, rotaļas ar suni, sekundes simtdaļa, spēlējoties ar kaimiņu bērniem, dauzīšanās ar tēti, cenšanās iemigt, nepelnīts sods, klusā stunda, kad jāguļ, bet nesanāk… Man gribas piepildīt Noa bērnību ar tik daudzām foršām, gaišām, laimīgām lietām, ka proporcionāli ir lielāka iespēja, ka tās ir tās lietas, ko viņš atceras… nevis multenes vai mamma, kurai nekad nav laika un kurai grumba pierē iedzīvojusies uz palikšanu, jo tā vienmēr savilkta uztraukumā. Lai to panāktu, man jāinvestē šo atmiņu radīšanā, jo zinu, ka manam dēlam to neviens cits, kā es pati, neiedos.
  5. Samazini ātrumu! Dari to, kas tev jādara, lai palēlinātos. Arī es dažkārt kļūstu par upuri pasaulei, kura neprot apstāties, kurai vienmēr vajag vairāk, ātrāk, produktīvāk… Cik no jums ir redzējuši rakstus par to, kā produktīvāk gulēt?! Jā, pat mūsu miegs ir kļuvis ne pietiekami produktīvs! Bet zini ko?! Es izvēlos!!! Es (un arī tu) esam atbildīgi par savu dzīves tempu, prioritātēm, izvēlēm, sajūtām, vārdiem un darbiem. Ir laiks neizlikties par upuriem, bet uzņemties atbildību. Pārstāt sūkstēties par laika trūkumu, trauksmes sajūtu un vainas apziņu. Zini kas ir tas, ko tu ieraugi, kad apstājies? To, ka viss turpina griezties arī bez tevis! To, ka patiesībā tu neko neesi nokavējusi.
    Jūliju pavadīju apdomīgi un ar nodomu, izvēloties mazāk strādāt, mazāk izpatikt, mazāk laika pavadīt savā telefonā un sociālajos tīklos. Vairāk laika pavadīt esot šeit un tagad, pieskaroties, klausoties… Šāda ļoti maza darbība un izvēle, veic milzīgas izmaiņas gan tavā personīgajā dzīvē, gan tiem, kas tev apkārt.

Foto: Anita Austvika

Noa apģērbs no Lindex

Tevi varētu interesēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *