Mīlestību sev un citiem ♥

DSC_9925

Valentīndiena noteikti nav mani mīļākie svētki. Tā vienmēr likusies nedaudz salkana un bezgaumīga. Un tomēr pēdējos gados mācos to iemīlēt, jo nu… nav jau kam nepatikt, vai ne?! Vēl viena diena, kad vairāk domāt par mīlestību, diena, kuru iespējams padarīt nedaudz īpašāku. Tie ikdienas pienākumi un steiga paskrien nenormālā tempā un kāpēc gan nepaņemt dienu, kas palīdz piespiest pauzi un paskatīties uz savu dzīvesbiedru savādāk, iepriecināt, iespējams pateikt to, kas ikdienā paliek nepateikts… Starpcitu, dažkārt man liekas, ka vārds “paldies” var būt pat vērtīgāks kā “es tevi mīlu”. Novērtēt ikdienas mazās lietas un varoņdarbus otrā, tā šodien varētu būt forša prioritāte. 

Šodien tomēr gribu nedaudz parunāt par citu mīlestības aspektu. Nē, šeit nebūs mīlestības pilnas pāra bildes, ziedi un šokolādes. Gribu parunāt par mīlestību, kurai patiešām jābūt ar tevi ik dienas, par cilvēku, kuru ikdienas steigā vienkārši nedrīkst aizmirst, par SEVI! 

Te es nerunāju par savtīgu sevis mīlēšanu un tīksmināšanos, aizmirstot rūpēties par tuvākajiem, es runāju par atbildības uzņemšanos visās jomās, kas saistītas ar mani pašu. Negaidīt, kad kāds piepildīs manu tukšumu. Neizpumpēties un negaidīt, kad vīrs uzminēs, kas man tajā brīdī vajadzīgs. Neuzlikt kādam citam nereālas ekspektācijas apmierināt manas vajadzības. Par šo visu pēdējā laikā runā tik daudz un es par to tiešām priecājos, jo domāju, ka, ja mēs katrs mācētu uzņemties atbildību par sevi, savām emocionālajām, fiziskajām un garīgajām vajadzībām un robežām, prastu tās laicīgi apmierināt un parūpēties par sevi, ticu, ka mūsu visu attiecību kvalitāte uzlabotos gandrīz tūlītēji. 

Zinu, ka šī diena ir grūta arī daudzām no mums. Iespējams, ka tavas attiecības ar tavu partneri šobrīd nav tās pašas mīļākās un sirsnīgākās. Iespējams, lai tās risinātu vajadzēs ko vairāk par rožu pušķi. Iespējams tu vēlies attiecības, bet tev to nav. Varbūt tās ir beigušās. Varbūt šī diena tev atgādina par vientulību, kas ir neaicināta ikdienas “draudzene” un Intagrama puķu puški, kas dāvināti mīlestībā kādam citam, “draudzenei” liek tikai piesēsties tuvāk. Izvēlies šodien mīlestību! IZVĒLIES šodien dot to sev, savam parterim un līdzcilvēkiem. Iespējams, ka tava vientulība ir krietni mazāka nekā tā, ko līdzi nēsā kolēģis, draugs vai pat tavs partneris. 

Tā kā ēteriskās eļļas kļuvušas par foršu manas ikdienas sastāvdaļu un veidu, ka nedaudz sevi palutināt un uzpildīties, gribēju parādīt dažus veidus, kā to vari izdarīt. Šoreiz izmantoju divas – Joy maisījumu, kas ir sievišķīgs un ziedains (starpcitu, šo maisījumu agrāk sauca “love”, jo tas var palīdzēt radīt romantisku noskaņojumu) un perfektā kombinācija šim maisījumam, manupāt, ir greifrūts – uzmundrinošs, iepriecinošs, atspirdzinošs. 

Beigās pievienošu visiem produktiem receptes un kur tos iegādāties. 

Ceru, ka tev noder un ceru, ka šodien izdosies sev un citiem veltīt nedaudz vairāk prieka un mīlestības. 

Priecīgu Valentīndienu! ♥

Tātad tagad ķeramies pie produktu receptēm. Ja arī tu šos izmēģini, padalies pieredzē, kā tev patika.

ĶERMEŅA SKRUBIS 

šis produkts kļuvis par vienu no maniem absolūtajiem favorītiem. To pagatavot ir ātri, vienkārši un izdevīgi. Veikalā pirktie skrubji gaida, kad tos izlietošu, jo šobrīd tiešām dodu priekšroku šim variantam. 

Te gan jāatceras, ka visas proporcijas ir aptuvenas un droši vari tās mainīt pēc savas gaumes. Man ļoti patīk, ka pēc šī skrubja lietošanas āda ir gan attīrīta, gan ļoti pabarota un nav nepieciešams lietot ķermeņa krēmu mitrināšanai. 

100g rozā himalaju sāls

50 – 100g kokosriekstu eļļas (vislabāk bez smaržas) mana  mīļākā ir šī

10 pilieni Joy ēteriskās eļļas

10 pilieni greifrūta ēteriskās eļļas 

pievienoju aprikožu kauliņu granulas un aveņu sēkliņas papildus efektam, tās iegādājos šeit

 • bļodiņā samaisi kokosriekstu eļļu un sāli. Sāli pievieno pamazām un skaties, kāda konsistence tev vislabāk patīk
 • kad esi ieguvusi sev vēlamo konsistenci, pievieno ēteriskās eļļas un samaisi
 • uzglabā trauciņā un lieto pēc nepieciešamības

VANNAS BUMBAS

man likās, ka pagatavot savas vannas bumbas būs ārkārtīgi sarežģīts un ķēpīgs process, taču izrādās, ka tā galīgi nav, tas ir patiešām vienkārši un bumbas darbojas tieši tāpat kā tās, kas iegādātas veikalā jau gatavas. 

100g dzeramās sodas

50g citronskābes

50g kukurūzas cietes

25g epsom sāls

rožu ziedlapiņas

25g izkausētas kokosriekstu eļļas

10 pilieni Joy ēteriskās eļļas

10 pilieni greifrūta ēteriskās eļļas

ūdens

izsmidzināma pudele

 • samaisi visas sausā sastāvdaļas 
 • pievieno izkausēto kokosriekstu eļļu
 • bez šī soļa var arī iztikt, taču pagatavošana noteikti būs daudz vieglāka, ja tomēr to darīsi. Izsmidzini ūdeni virs masas līdz, saspiežot to ar pirkstiem, tā turas kopā. Izsmidzini tikai pa vienai reizei, savādāk masa var sanākt pārāk šķidra
 • formiņai izmantoju caurspīdīgu plastmasas bumbiņu, kas sadalās uz pusēm un kas paredzēta lietošanai kā Ziemassvētku dekors. Abas bumbiņas puses pavisam nedaudz iesmērē ar kokosriekstu eļļu
 • Iepildi masu abās bumbiņas pusēs un saspied kopā. Tad pagrozi un pavisam lēnām un uzmanīgi izņem no formiņas. Ja bumbiņa nesanāk, iesaku pievienot vēl nedaudz masas, lai tā formiņā būtu blīvāka
 • Atstāj bumbiņas uz 24-48 stundām, lai tās pilnībā izžūst

ZIEPES

iespējams šis ir slinkākais veids, kā pagatavot pašam savas ziepes, taču tas bija tik ļoti vienkārši un iznākums ir fantastisks. Nesaprotu, kāpēc šo neizmēģināju jau agrāk. Un arī pati recepte ir tik vienkārša, ka drusku pat kauns rakstīt

 • šeit iegādājos dabīgo ziepju masu. Ziepju masas sastāvs ir 100% dabīgs, bez SLS un SLES.
 • izkausēju ziepju masu ar tvaiku, ievietojot blodiņu ar sasmalcinātu ziepju masu katliņā ar vārošu ūdeni. Kamēr ūdens vārās, tvaiks kausē ziepju masu
 • pievienoju izkausētajai masai sasmalcinātos aprikožu kauliņus un aveņu sēkliņas, lai ziepes būtu smukākas un tām būtu nedaudz skrubējošs efekts.
 • pievienoju 7 pilienus Joy un 7 pilienus greifrūtu ēterisko eļļu, bet šeit gan jāvadās pilnīgi pēc savām vēlmēm un izjūtām un tā, cik spēcīgu smaržu tu vēlies. Labāk sākt ar mazāku pilienu skaitu un pievienot vēl klāt, ja ir vēlme. 
 • Gatavo šķdro masu iepildīju silikona mafinu formiņās, kas jau bija mājās, taču iespējams iegādāties arī īpašas silikona formiņas, kas paredzētas ziepju gatavošanai.
 • Sagaidi, kad masa sacietē un ņem savas gatavās, smaržīgās ziepes laukā un priecājies ik dienu.

VANNAS SĀLS

šis ir kaut kas burvīgs pēc garas darba dienas. Noteikti iesaku šo pagatavot!

100g rozā himalaju sāls

100g epsom sāls

rožu ziedlapiņas

 • sajauc visas sastāvdaļas kopā
 • ēteriskās eļļas vannas sālij vari pievienot uzreiz, kad to pagatavo, taču man ļoti patīk paņemt nepieciešamo daudzumu un tās pievienot pēc savas izvēles katru reizi, kad eju vannā
 • izbaudi savu smaržīgo, atslābinošo vannu 

SMARŽU RULLĪTIS

nu šis nu gan ir kaut kas fantastisks un kaut kas, ko pēdējā gada laikā izmantoju katru dienu un kaut kas, kas pilnībā aizstājis manas mīļākās smaržas. Pie tam šī ir daudz, daudz dabai un tavam ķermenim draudzīgāka alternatīva kā ierastās smaržas

 • 10ml rullītī iepilinu 7 pilienus Joy un 7 pilienus greifrūta ētesiskās eļļas
 • atlikušo rullīša daļu piepildu ar bāzes eļļu. Man patīk oliveļļa, vīnogu kauliņu eļļa vai mandeļu eļļa
 • taisi rullīti ciet, nedaudz pagrozi, lai visas sastāvdaļas samaisās un izbaudi savas sievišķīgās smaržas

Ceru, ka izmēģināsi kaut ko no šī un palutināsi sevi gan Valentīndienā, gan ikdienā.

Ja tevi interesē vairāk viss par un ap ēteriskajām eļļām, tiekamies šeit

Tevi varētu interesēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.