Laivu brauciens

lauvu_brauciens_1

Kā jau minēju, gribu padalīties ar ieteikumiem un aktivitātēm, kuras izbaudīt pēdējās vasaras vai pirmajās rudens dienās. Viena no šīm aktivitātēm ir laivu brauciens. Pirmo reizi šo maršrutu izbraucām jūlija vidū un tā k;a saņēmu vairākus jautājumus par šo, domāju padalīties ar detaļām blogā.

Kas? Kur? Kā? Cik?

Mēs izmantojām laivu nomu Makars, kas atrodas Siguldā. Tātad tas viss notiek šādi –

  • Laivas ir jāpiesaka iepriekš uzzvanot un pasakot visu info (cik pieaugušie, cik bērni, kāds maršruts utt.).
  • Jāierodas laivu nomā laicīgi, lai 10:00 varētu izbraukt ar busiņu uz Līgatni.
  • Glābšanas vestes (kas, manuprāt, īpaši svarīgas bērniem) sagādā laivu noma un tās piemeklē katram pēc izmēriem no rīta.
  • Busiņš aizved visus uz Līgatnes pārceltuvi, pa ceļam pastāstot visu, kas jāzina (laivošana aizņem +/- 4h, drīkst piestāt un izkāpt no laivas kur vien vēlies, kad brauc zem tilta, jābrauc pa kreiso pusi)
  • Pie pārceltuves visiem palīdz sasēsties laivās un ielaist laivu ūdenī, visi darbinieki ir super jauki, izpalīdzīgi un laipni.
  • Beidzot ceļu un iebraucot Siguldā, nomas darbinieki sagaida laivu, palīdz izkāpt un palīdz izvilkt laivu no ūdens.
  • Tas viss, nomājot 3-vietīgu laivu maršrutam Līgatne-Sigulda izmaksā 50EUR.

Kā mums gāja laivu braucienā ar 3-gadnieku?

Vienā vārdā – lieliski! Noa par šo aktivitāti ir sajūsmā. Mums abas reizes maršrutu izdevās veikt kādās 5h – lēnām airējot, apstājoties izlocīt kājas, pačalojot un parunājot ar draugiem. Abas reizes Noa aizmiga laivā un izgulēja savu pusdienlaika miegu, sēdēja kārtīgi, lika pirkstus ūdenī, baroja pīles, ēda maizītes, dziedāja, aprakstīja visu, ko redz apkārt… uzvedās pārsteidzoši labi, klausīja un tiešām izbaudīja piedzīvojumu.

Teikšu kā ir, sākumā biju nedaudz uztraukusies, kā mums ies – 5 stundas 3-gadniekam, sēžot mierā un nekustoties, lai neapgāztu laivu… likās, ka tas būs baigais izaicinājums, bet beigās viņš mani ir pārsteidzis un visai ģimenei kopā ar draugiem foršs un patīkams piedzīvojums un aizraujošas atmiņas.

Bēgam no crazy lietus mākoņiem, kas izskatījās vēl dramatiskāk nekā bildēs 😉 aizbēgām veiksmīgi!

Te mums ir čipšu pauze zem koka.

Ņēmām līdzi savas foršās krūzītes no Piparmētras. Perfektā skaistuma un praktiskuma kombinācija.

Tevi varētu interesēt

1 komentārs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *