Kad mazais apslimis …

Kad mazais apslimis

Hei! Mūsu mājās pēdējā nedēļa un arī šī nedēļa ir mājas režīmā. Noa ir slims. Gribēju uzrakstīt un padalīties ar savu pieredzi, ko es daru, lai palīdzētu sev šajā laikā.

Pirmkārt, gribu teikt, ka, ja meklē kādus padomus, kā cīnīties ar slimībām, šī nebūs īstā vieta. Es esmu no tiem, kas saka, ka ir jādodas pie daktera, nevis jājautā citiem un jāmeklē googlē, kā izārstēt savu bērnu.

Otrkārt, man šķiet svarīgi atzīmēt, ka visgrūtāk šajā situācijā ir mazulītim, kurš ir slims. Viņš ir tas, kuram ir grūti, kuram nepieciešams viss iespējamais, lai palīdzētu atgūt veselību un labu pašsajūtu. Tas, ko piedzīvo mamma šajā situācijā, patiesībā ir sīkums uz mazā slimošanas fona. Bet es arī ticu, ka mammas tuvums, mīļums, smaids un miers palīdz bērniem atveseļoties. Es domāju, ka bērni jūt, kad mamma pati ir pārgurusi un sastresojusies.

Es teicu, ka tas, ko piedzīvo mamma ir sīkums uz mazā slimošanas fona, taču tas nenozīmē, ka tas ir viegli. Manā oieredzē tas nozīmē izolāciju no sabiedrības, negulētas naktis un dienas ar mazo, kurš ir kašķīgs un neapmierināts, jo nejūtas labi. Šī kombinācija ilgstoši sāk radīt nelielu izmisumu. Pagājušo nedēļ draudzenei teicu, ka man tāda sajūta, ka galva pilna ar vati 😀

Tad te nu būs mani padomi.

*Es neesmu eksperts vai speciālists. Šī ir tikai mana pieredze, lietas, kas man palīdz un liek justies labāk un mundrāk. Es apzinos, ka tās ir ļoti individuālas un, ja tev nekas no šī nav aktuāls vai derīgs, droši ignorē vai varbūt padalies komentāros ar to, kas noder tev un mēs visi varēsim izmēģināt ko jaunu.

1. Vēdināt telpas – šis ir kaut kas, kas man pašai aizmirstas. Un es nedomāju mazās šķirbiņas uzlikšanu plastmasas logam – tā nav vēdināšana. Es domāju plaši atvērtus logus un kārtīgu skābekļa apmaiņu telpās. Tu būtu pārsteigts, cik lielas pārmaiņas nes šis mazais, viegli aizmirstamais solis. Papētot vairāk info par šo tēmu izlasīju, ka skābekļa trūkums organismā var izraisīt enerģijas trūkumu, bālu un neveselīgu ādu, biežas galvassāpes, garastāvokļa svārstības, atmiņas pavājināšanos, grūtības koncentrēties, miega problēmas… izklausās pazīstami? Pareizi būtu vēdināt telpas, plaši atverot logu 15-20 minūtes trīs līdz četras reizes dienā. Un, kad kāds mājās ir slims, tas ir īpaši svarīgi. Es palieku Noa zem segas vai aizveru durvis attiecīgajai istabai un kārtīgi izvēdinu pārējās.

2. Dzert ūdeni – šo nedrīkst aizmirst slimojot, neslimojot… vienkārši visu laiku. Tik daudz par šo runāts, ka neizplūdīšu sīkumos, bet man pašai pirmais signāls par to, ka nav dzerts pietiekoši daudz ūdens ir galvassāpes. Un kad sāp galva, sāk pazust pacietība 😀 Tāpēc svarīgi dzert ūdeni.

3. Saģērbties un uzkrāsoties – šis ir tik ļoti individuāli, bet man tas patiešām palīdz. Un daudzas no jums man rakstīja Instagramā, ka arī jums šis liek justies daudz labāk. Ja tu jūties labāk pidžammā un neuzkrāsojusies, tas ir super – aizstāj šo soli ar to un izbaudi pidžamdienu J Bet man pašai vienmēr tas ir tā palīdzējis. Es uzreiz jūtos produktīvāka, gatav dienai, labākā garastāvoklī un droši vien, ka vīram arī priecīgāk atnākt mājās, ja sieva smuka. Nav tā, ka visas dienas uzkrāsojos un sapucējos. Protams, arī man ir dienas, kad būtu kauns atvērt durvis svešiniekam. Šis man vienkārši īpaši palīdz, kad jau no rīta liekas, ka būs galīgi slikta diena.

4. Kafija – vecāku labākais draugs!

5. Perspektīva – kad krājas neizdarītie darbi, neatbildētie e-pasti un nemazgātie trauki, ir viegli zaudēt pacietību un to slimošanas nedēļu nodzīvot stresā. Es sev pajautāju, kas man ir svarīgākais un ko es nevaru atlikt. Mana atbilde vienmēr ir “mana bērna veselība”. Pārējais var pagaidīt!

6. Pastaiga – citreiz vienkārša 10 minūšu pastaiga ārā, svaigā gaisā, vienai pašai var izdarīt tik daudz! Sagaidu, kad vīrs mājās un burtiski izeju uz 10 minūtēm pastaigāties.

7. Sabiedrība – ir ļoti viegli justies izolētam pavadot tik daudz laika vienam mājās. Ja tu nevari nekur aiziet un pie tevis nevar kāds atnākt ciemos, piezvani draudzenei un parunājies pa telefonu. Dažkārt mēs esam pārāk lepni, lai atzītu, ka mums vajadzīgs otrs cilvēks. Šis ir labs veids, kā tam pārkāpt pāri 😉

8. Lūgšana – šis man personīgi saliek visu pa plauktiņiem, iedod mieru, atgriež prieku un enerģiju un varu doties tālāk.

Ceru, ka kaut kas no šī noderēs arī tev. Galvenais atcerēties, ka tas viss ir tikai periods, mazais izveseļosies un varēsiet atgriezties pie ikdienas darbiem un priekiem. Un man liekas, ka svarīgāk par visas pasaules medicīnu, bērnam ir justies mīļētam, atbalsītam… svarīga ir mamma, kas ir tuvu klāt un kas spēj saglabāk mieru, kad mazais to nespēj.

Lai mums izdodas! Es jūtos labi un mazais

Tevi varētu interesēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *