To Engure!

uz_enguri_1

Šī bija pēdējā brīža ašā ideja. Sestdienā doties uz Enguri. Laika apstākļu prognoze nebija daudzsološa un sestdienas rītā pamodos pie pelēkām, mākoņainām debesīm un peļķēm pagalmā. Tomēr izlēmām, ka nebaidīsimies lietus un dosimies uz Enguri. Kafija, mūzika un mašīna un devāmies ceļā. Vispirms jāsaka, ka ceļš aizņem nedaudz ilgāku laiku kā citus gadus, jo šķiet katrā Latvijas stūrītī tiek čakli laboti ceļi. Bet mēs centāmies būt pacietīgi un skaitījām pa ceļam sastaptos krāšņos kokus, kurus jau izkrāsojis rudens.

Mūsu pirmā un galvenā pietura bija Engures Ezera Dabas Parks. Šī ir vieta, kuru iesaku apmeklēt katram. Tā ir vieta, kur var sastapt savvaļas govis un zirgus… un tiešām, ne tikai apskatīt, bet sastapt. Līdz aplokam, kur mājo dzīvnieki jāpaiet gabaliņš caur mežu, kas ir baigi forši, jo mežs ir skaists un bonusā dzīvnieku apciemošanai, izbaudām arī pastaigu. Mežs smaržo pēc rudens – viena no manām mīļākajām smaržām. Mūsu divgadnieks pastaigu pieveica godam! Tālāk nonākam līdz pašam aplokam, kur var droši doties iekšā pa vārtiņiem. Teikšu godīgi, kad pirms diviem gadiem tur aizbraucām pirmo reizi, iet iekšā pa vārtiņiem bija ļoti bailīgi. Atvērtā laukā redzamas milzīgas savvaļas govis un zirgi. Zirgi uzreiz nāk klāt, jo saprot, ka iespējams no apmeklētājiem saņems kaut ko gardu, taču, kā vēlāk izrādās, govis ir daudz bailīgākas. Šogad bija arī vairāki teliņi un kumeliņi. Zirgi ir īpaši draudzīgi un seko līdzi, kamēr pastaigājamies. Govis tikmēr mūs novēro pa gabalu. Ātri vien saprotu, ka bailēm nav pamata. To saprot arī Noa un kļūst daudz drosmīgāks par mammu, jo grib ar milzīgo bulli iepazīties tuvāk, kas viņam tomēr beigās nav atļauts.

Šo vietu ir tiešām vērts apmeklēt. Paveras skaists skats uz ezeru un dzīvniekiem, plašums un miers, un, protams, skaistie, majestātiskie dzīvnieki. Sajūta ir tāda it kā būtu aizbraukuši ceļojumā kaut kur Ziemeļos un tad atkal ātri atgriežamies realitātē, tepat Latvijas smaržīgajā priežu mežiņā.

Dažas praktiskas lietas. Dabas parka teritorija apmeklētājiem atvērta tikai no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim, tāpēc, ja gribas paspēt aizbraukt vēl šoruden, būs jāpasteidzas. Ja braucat ar mazu bērniņu un interesē, cik viegli pārvietoties ar ratiem, varu droši teikt, ka ceļa gabals līdz aplokam iet pa ļoti labu meža ceļu. Pašā aplokā gan laikam labāk izmantotu slingu vai ergo somu, vai vienkārši nestu mazo rokās, šaurās laipas dēļ. Aploks arī nav ļoti liels, tāpēc to izstaigāt kopā ar mazo ir ļoti viegli. Lai apmeklētu parku, nav jāmaksā ieejas maksa.

VISAS puķes ir jāpasmaržo! 😉

Mūs nedaudz un tikai uz īsu brīdi pārsteidza smalks lietus. Kopumā gan laiks, pretēji prognozēm, bija ļoti labs, tāpēc vēl jo vairāk priecājāmies, ka tomēr nenobijāmies no lietus un devāmies ceļā.

Pēc pastaigas pa mežu devāmies apskatīt Engures veco ostu un molu. Noa izpētīja visas iespējamās laivas tuvumā un tālumā, kas viņam laikam bija interesantākais dienas piedzīvojums. Tā kā bijām izsalkuši devāmies arī uz Engures Cafe, kas bija gandrīz pāri ceļam un ļoti garšīgi paēdām. Mūs patīkami pārsteidza ne tikai ēdiens, bet arī laipnā apkalpošana un bērnu laukumiņš blakus galdiņiem laukā.

Ļoti forši pavadīta diena pie dabas. Iesaku šoruden vēl pasteigties un apciemot Enguri. Ir tik forši ceļot pa Latviju un mācīt Noa to iepazīt un izbaudīt.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *