8 padomi sev pašai

8_padomi_sev_pasai_1

Ir pagājis gandrīz gads kopš esmu kļuvusi par mammu un, lai gan viss pilnīgi noteikti vēl ir priekšā, šķiet, ka kādam posmam tuvojas noslēgums. Tas man liek pārdomāt dažas lietas, ko pa šo laiku esmu iemācījusies un atsāt tās sev nākotnei, kad gan jau tas viss atkal būs aktuāli. Iedomājos, ka varētu ar to padalīties arī šeit.

Tātad te būs 8 padomi sev pašai no pirmā gada esot par mammu:

 1. Tev izdosies!
  Pirms mazais piedzima es tik daudz lasīju, tik daudz runāju ar citām mammām un no malas tas viss likās nereāli. Kā es zināšu, ko darīt? Kā es varēšu negulēt? Ko es darīšu, ja viņš saslims? Kādas lietas man viņam ir jāpērk? Un tā tālāk… nemaz nerunājot par dzemdībām. Visi šie jautājumi jaucas pa galvu, kamēr tās lietas pienāk un tu saproti, ka tu vari un tev sanāk, un tu pārdzīvo un tiec galā arī ar to, kas ir grūtāks nekā iedomājies. Tev izdosies un tu vari, un grūtības pāriet un aizmirstas.
 2. Tikai tu zini!
  Ir daudz plusu grāmatām, padomiem, blogiem utt. Tas, ka mēs dzīvojam laikā, kad mums pieejama gandrīz visa iespājamā informācija un teorija, kā audzināt bērnus un ko darīt, ja (…) ir brīnišķīgi. Pa šo laiku es esmu sapratusi, ka neviena grāmata, neviena teorija un metode vai padoms man 100% nepateiks, kas der manam bērnam, manai ģimenei un man pašai. Mēs katrs esam tik atšķirīgi – pieaugušie un arī bērni. Ieklausies padomos, lasi informāciju, bet lieto savu intuīciju un zināšanas par to, kas un kā der tieši jums. Tu esi vislielākais sava bērna un savas ģimenes speciālists – neviens nezinās labāk kā tu!
 3. Izbaudi mirkli!
  Bērni aug ļoti ātri! Ir brīži, kad liekas, ka laiks velkas un tu nevari sagaidīt, kad mazais paaugsies un pats iemigs vai varēs pats paspēlēties, vai nebūs tik bieži jābaro… nepadodies tam. Izbaudi tos brīžus, kad viss, ko mazais grib darīt ir gulēt tavās rokās. Tie ir tikai pāris mēneši un tad viņš ir aizņemts ar pasaules iepazīšanu. Viņš vairs nekad nebūs tik mazs kā šobrīd. Vienalga, vai tavam bērnam ir nedēļa vai 7 gadi – šī ir vienigā bērnība, kas viņam dota un vienīgā, kas tev dota kopā ar viņu. Izbaudat to kopā!
 4. Neuzliec sev pārāk augstus standartus.
  Ja tu esi līdzīga man, tad pieprasi no sevis pārāk daudz – būt labākajai mammai, sievai, lai māja būtu nevainojama, lai pati izskaties labi un visi apkākt ir laimīgi. Es mācos to pievarēt un sadzīvot ar domu, ka citas dienas es paspēšu tikai parūpēties par mazo un arī tādas dienas ir skaistas un vērtīgas. Un ir dienas, kuras ir pilnas ar padarītiem darbiem, smaidiem un piedzīvojumiem, un tās arī ir skaistas.
 5. Nesalīdzini!
  Nesalīdzini sevi, nesalīdzini savu vīru, savu bērnu, savas mājas utt. Par salīdzināšanu raksta arī Marta un varu piekrist visam, ko viņa saka. Tā tevi apzags!
 6. Bildē!
  Es jau teicu, ka laiks skrien un bērni aug ļoti ātri vai ne?! Es tik bieži pārskatu bildes, kad Noa bija pavisam mazs bēbītis vai, kad viņu vēl tikai gaidījām. Šīs bildes būs mans dārgums visu mūžu.
 7. Paļaujies uz Dievu!
  Iespējams šis tev nav aktuāli, bet man tas ir tik svarīgi un īpaši. Grūti iedomāties darīt visu, ko ikdienā darām bez šīs cerības un prieka.
 8. Un vēlreiz… izbaudi!
  Būt par mammu ir grūtākais un skaistākais, ko es jebkad esmu darījusi. Tā ir laime! Es zinu, ka cilvēkiem bieži patīk runāt par grūtībām un upuriem, ko prasa ģimene un bērni, bet tici man – tas ir tik ļoti tā vērts! Izbaudi, apstājies, novērtē, esi pateicīgs, izdzer kafiju un apdomā to, cik daudz tev ir dots. Es zinu, ka bieži ikdienas skrējienā tas aizmirstas, bet es iesaku sev un tev to darīt biežāk.Un pa šo laiku man pilnīgi noteikti jāsaka paldies arī par to atbalstu un prieku, ko dod īsti draugi! Ja tu esi draugs vai ģimene kādai jaunai māmiņai, tad zini, ka tavs atbalsts, tavi mīļie vārdi vai tavas rūpes ir nenovērtējamas. Būt par mammu ir burvīgs, taču citreiz arī nedaudz vientuļš darbs. Dažreiz pat mīļš telefona zvans vai īsziņa tik ļoti uzmundrina. Paldies manām draudzenēm, kuras to dara – jūs zināt, kas jūs esat! 😉

Tevi varētu interesēt

4 komentāru

 1. Paldies par dalīšanos savās pārdomās! Es kā mamma esmu tikai pašā ceļa sākumā, Ernestam ir nepilnas trīs nedēļas, un svarīgākais šobrīd ir ticēt, ka man izdodas un izdosies!

 2. Mana Stella ieradās pirms 6 mēnešiem, nē, pirms 6 + 9 mēnešiem. No pirmā mirkļa bija sajūta, ka es zinu kā būs. Man nekas nav jāuzzina, tikai jāklausa intuīcijai, sajūtai…un tā līdz šim brīdim. Miljardiem sieviešu to ir pieredzējuši pirms manis, tā ir daba un es esmu dabas bērns. Tieši kā raksti – Tu pati zini vislabāk. Tici un uzticies sev! Un bērns arī pateiks priekšā…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *